Forum dyskusyjne Koła SNEP nr 15 w Ustroniu

Witamy na forum Koła SNEP nr 15 w Ustroniu

#1 2006-08-20 22:04:51

Monika

Administator

Skąd: Ustroń
Zarejestrowany: 2006-08-20
Posty: 276
WWW

Plany pracy wychowawczej

Zbiża się początek roku szkolnego. Wrzesień to dla nas miesiąc tworzenia tego typu dokumentacji. Jeśli chcecie o tym porozmawiać, to właśnie tutaj


Witaj Guest

Offline

 

#2 2008-02-11 18:56:42

domiani

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-11
Posty: 6

Re: Plany pracy wychowawczej

Witaj Monika. Piszę do Ciebie bo nie mogę znaleźć właściwej odpowiedzi a próbowałam we wszystkich możliwych kontaktach. Jak to jest z planami miesięcznymi w przedszkolach? Czy nadal się je pisze? słyszałam już tyle wersji i tyle opinii, że chyba muszę wrócić z powrotem do szkoły. Jaka jest Twoja opinia - czy nadal pisze sie w przedszkolach plany miesięczne; czy są w tej sprawie jakieś akty prawne; czy to zależy od dyrektora?

Offline

 

#3 2008-02-11 19:16:11

Monika

Administator

Skąd: Ustroń
Zarejestrowany: 2006-08-20
Posty: 276
WWW

Re: Plany pracy wychowawczej

Domiani,
ja nie pracuję w przedszkolu, więc nie "siedzę" w tym temacie.
Mam nadzieję, że może wypowiedzą sie tu koleżanki pracujące w przedszkolach i wzbogacą naszą wiedzę w tej kwestii.
Pozdrawiam


Witaj Guest

Offline

 

#4 2008-02-15 19:38:37

domiani

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-11
Posty: 6

Re: Plany pracy wychowawczej

Witaj Monika. Czekam na odpowiedź koleżanek po fachu, ale tu chyba nikt nie zagląda.

Offline

 

#5 2008-02-18 22:19:08

Monika

Administator

Skąd: Ustroń
Zarejestrowany: 2006-08-20
Posty: 276
WWW

Re: Plany pracy wychowawczej

Ja mam nadzieje, że jednak tu zajrzą i się wypowiedzą.


Witaj Guest

Offline

 

#6 2008-02-19 13:06:04

marzenasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 5

Re: Plany pracy wychowawczej

Cześć, ja pracuję w przedszkolu. Co do planów wiem, że mało kto pisze je chętnie. Plany miesięczne są obowiązkowe, jedynie co do formy planu to ustala dyrektor i nauczycielki na radzie pedagogocznej.
Same pisanie może budzić niechęć, ale jak wypracujesz sobie odpowiednią formę, to naprawdę dobrze je mieć. pomagają lepiej zorganizować i zaplanować sobie pracę, a w razie kontroli to każdy ''papierek jest ważny''.
Powodzenia!

Offline

 

#7 2008-02-19 17:51:42

domiani

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-11
Posty: 6

Re: Plany pracy wychowawczej

Witaj marzenasz - dziękuję za odpowiedź. Masz rację plany sie sprawdzają, przekonałam sie o tym, bo piszę je od 17 lat. Musiałam jednak zapytać o Twoją opinię bo moja koleżanka planów nie pisze tym samym  nie oddaje ich dyrekcji i śmieje się ze mnie.  Ale chyba dobrze robi bo otrzymała podwyżkę dodatku motywacyjnego. ale ze mnie

Ostatnio edytowany przez domiani (2008-02-19 17:52:49)

Offline

 

#8 2008-02-20 13:26:01

marzenasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 5

Re: Plany pracy wychowawczej

Witam, co do konieczności pisania planów miesięcznych to nauczyciela obowiązuje dokumentacja obejmująca: dziennik zajęć, obserwacje i planowanie pracy(roczny plan pracy przedszkola i plany okresowe). Co do dziennika to nie ma nad czym dyskutować, forma dokumentowania obserwacji jest ustalana i zatwiedzana na radzie pedagogicznej,a planowanie pracy: może być w formie ustalonej przez dyrektora i radę pedagogiczną. Formy pisania rocznego planu pracy przedszkola i plany pracy wychowawczo-dydaktycznej ( najczęściej miesięczne lub plany tygogniowe, dwutygodniowe itp.) też powinny być zatwierdzone na radzie pedagogicznej i obowiązują wszystkich nauczycieli. Te dokumenty powinny być do wglądu dyrektora i w razie kontroli organów sprawujących nadzór pedagogiczny. Za dziennik, arkusze obserwacji i plany miesięczne odpowiadają nauczyciele poszczególnych grup. 
Jeżeli twoja koleżanka planów nie pisze to tak jaby nie prowadziła dziennika czy nie dokumentowała obserwacji.
Dobrze byłoby sprwadzić w Karcie Nauczyciela co jest dokładnie napisane odnośnie dokumentów i obowiązków nauczyciela.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.islanderzy.pun.pl www.psd-gta.pun.pl www.master-pokemon.pun.pl www.arenazerqv.pun.pl www.avilla.pun.pl